You are currently viewing آموزش ساخت بازی Ponge با Love2d

فریم ورک Love که به Love2d هم شناخته میشه، یکی از ساده ترین و بهترین نقاط شروع یادگیری بازی سازی هست. به دلیل اینکه Love یک فریم ورک بازی سازیه نه یک موتور بازی، برای همین خیلی ساده تره و پیچیدگی های موتورهایی مثل Unity رو نداره. به همین علت می‌تونید خیلی سریع و رند فقط با نوشتن کد، بازی مدنظرتون رو درست کنید.

این فریم ورک برای ساخت بازی های 2D یا دوبعدی مناسبه. زبون برنامه نویسی این فریم فرک Lua هست که بسیار زبون آسون و شیرینیه. این زبون بخاطر سادگی و سرعت بسیار بالاش، توی بازی سازی خیلی کاربرد داره و موتورها و بازی های زیادی از این زبون استفاده میکنن.

با این فریم ورک میتونید برای پلتفرم های Windows – Mac – Linux – Android – IOS – Web بازی بسازید و لذتشو ببرید ما توی این دوره تمرکزمون روی ویندوز هست چون میخوایم با کیبورد بازی کنیم اما اگر از سیستم عامل Mac یا Linux استفاده می‌کنین، بازهم می‌تونید از این دوره استفاده کنید.

تو این دوره می‌خوایم بازی Pong معروف رو با Love بنویسیم تا هم کار با این فریم ورک رو یاد بگیریم هم خودمون با بازی که خودمون نوشتیم، بازی کنیم و کلی لذت ببریم 😀

ویژگی هایی که تو این دوره میخوایم بازیمون داشته باشه:

  • حالت 1 نفره بازی. یعنی بازی هوش مصنوعی داره و می‌تونید با اون بازی کنیم
  • حالت 2 نفره. یعنی یک نقر با کلید های W/S پدال سمت چپ رو کنترل میکنه و نفر بعدی با دکه های جهت بالا و پایین، پدال سمت راست
  • نمایش امتیاز های بازی
  • اعمال فونت و کارای زیبا سازی بازی

مشاهده پلی لیست در یوتیوب:


دیدگاهتان را بنویسید